Ponad pięćdziesięciu zawodników wystartowało w pierwszych Mistrzostwach Miasta Dębica Szkół Podstawowych w Szachach. Rywalizowali w odmianie szybkiej, a po ponad czterech godzinach zmagań poznaliśmy zwycięzców.
Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza, to ta dla uczniów klas IV-VIII, druga dla młodszych, z klas I-III. Turniej przeznaczony był dla dzieci uczęszczających do dębickich szkół podstawowych. Jeden z sędziów zawodów i jednocześnie prezes Klubu Szachowego Gryf Dębica Marcin Mala nie krył zadowolenia, że do rywalizacji w młodszej grupie przystąpiło tak dużo uczestników. Z kolei prezes Stowarzyszenia Teraz Dębica Paweł Hayn podkreślał, że organizatorom bardzo zależało na tym, by do gry w szachy zachęcić możliwie najwięcej dziewczynek, stąd pomysł, by wręczyć im dodatkowe nagrody w każdej z grup.
W grupie A tytuł Mistrza Miasta Dębica wywalczył Wojciech Nurkowicz ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Igloopol. Wicemistrzem Miasta Dębica został Dorian Piątek ze Szkoły Podstawowej nr 12, a II Wicemistrzynią Miasta Dębica została Gabriela Podgórska ze Szkoły Podstawowej nr 5. Zawodniczką z najlepszym wynikiem w grupie A i jednocześnie zdobywczynią tytułu Mistrzyni Miasta Dębica była Karolina Mala ze Szkoły Podstawowej nr 6.
W grupie B mistrzem został Ksawery Kozioł ze Szkoły Podstawowej nr 4, drugi był Patryk Podgórski ze Szkoły Podstawowej nr 5, a na trzecim miejscu uplasował się Aleksander Pyskaty, również ze Szkoły Podstawowej nr 5. Zawodniczką z najlepszym wynikiem w grupie B i zdobywczynią tytułu Mistrzyni Miasta Dębica została Aleksandra Dzięcioł ze Szkoły Podstawowej nr 10.
Było to kolejne po piknikach, a także turniejach koszykówki ulicznej, czy tenisa stołowego wydarzenie, które zorganizowało stowarzyszenie Teraz Dębica. Współorganizatorami byli: Klub Szachowy Gryf Dębica oraz Szkoła Podstawowa nr 10 z dyrektor Magdaleną Kusibab na czele. Niewykluczone, że w przyszłości formuła wydarzenia zostanie rozszerzona o inne gminy, a być może o cały powiat. Byłoby to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne, ale nie takie rzeczy Stowarzyszenie Teraz Dębica robiło w przeszłości. Redakcje Obserwatora Lokalnego i portalu debica24.pl były patronami medialnymi turnieju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze