Reklama

Trzy drzewa już wycięte, kolejnym też to grozi

Zdjęcia z wycinki w Parku Słonecznym w Dębicy, prowadzonej dziś przez Zakład Usług Miejskich, przesłał nam jeden z Czytelników.

- ZUM wycina zdrowe drzewa w parku koło fontanny. Komuś odbiła wysoka temperatura - skomentował przesłane fotografie.

Marcin Barnaś, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Dębicy twierdzi, że drzewa, które zostały wycięte, nie były zdrowe. Wręcz przeciwnie, z obserwacji, które prowadził wraz z pracownikami wynika, że tak dwie olsze, jak i topola, były obumarłe.

- Jeżeli chcemy wyciąć jakiekolwiek drzewo, to musimy mieć na to zgodę starostwa. A przecież nikt nie pozwoliłby nam na wycięcie zdrowego drzewa - argumentuje.

Reklama

Podobny los, według dyrektora, może czekać jeszcze jedną olszę, choć z decyzją o jej wycince urzędnicy jeszcze zwlekają. Ale to również stare drzewo, które powoli obumiera.

- Niewyraźne są też rosnące tam katalpy, ale im też jeszcze dajemy szanse - mówi Marcin Barnaś.

Zapewnia, że ewentualne wycinki obejmują wyłącznie te drzewa, które, tak jak w tym przypadku, są już obumarłe i mogą zagrażać przechodniom. Jeśli nie ma takiej konieczności urzędnicy na pewno nie zwrócą się o zgodę pozbycie się ich.

Przeczytaj również: Podziemne zbiorniki, nowe nasadzenia. Co jeszcze planuje miasto?

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 13:49
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Debica24.pl




Reklama