Reklama

Lucyna Sikora zrezygnowała. Skarbnikiem miasta Małgorzata Jaźwińska?


O tym zdecydują radni Rady Miejskiej w Dębicy podczas sesji, która w trybie pilnym została zwołana na poniedziałek 29 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 11:00, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Zmiana miejsca obrad związana jest z remontem sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy.


Pierwszy projekt uchwały, którym zajmą się radni dotyczy odwołania dotychczasowej skarbnik Lucyny Sikory. Jak wynika z uzasadnienia, zmiana jest następstwem rezygnacji złożonej przez dotychczasową skarbnik. Burmistrz 24 czerwca wystąpił do Rady Miejskiej z wnioskiem o jej odwołanie, wskazując, że jest to formalny krok niezbędny do zakończenia stosunku pracy i pełnienia funkcji. W uzasadnieniu nie została podana przyczyna rezygnacji Lucyny Sikory.

Kandydatką na nowego skarbnika miasta jest Małgorzata Jaźwińska i to właśnie tego dotyczy projekt drugiej uchwały, którym zajmą się radni. Co ciekawe, zaledwie kilka dni wcześniej burmistrz Mateusz Kutrzeba podpisał protokół z konkursu, w którym Małgorzata Jaźwińska została wyłoniona na nowego dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy. Funkcję tę miała objąć od 1 sierpnia, zastępując odchodzącego na emeryturę Ireneusza Kozaka. Teraz wszystko wskazuje na to, że zamiast pokierować MZO, obejmie jedno z najważniejszych stanowisk w strukturze finansowej miasta.

Reklama

- Życie potrafi zaskoczyć, ale bliższe mojemu sercu są finanse - mówi Małgorzata Jaźwińska, która od lat związana jest właśnie z finansami publicznymi.

Była główną księgową Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, następnie odpowiadała za finanse w Centrum Integracji Społecznej, a obecnie pełni funkcję głównej księgowej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Prowadzi również działalność gospodarczą oraz jest współautorką publikacji z zakresu finansów publicznych. W uzasadnieniu projektu uchwały podkreślono, że jej powołanie na stanowisko skarbnika ma zapewnić ciągłość pracy i prawidłowe funkcjonowanie miasta.

Reklama

Relacja z sesji i więcej informacji na ten temat już w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi we wtorek 30 czerwca.

Czytaj także: Małgorzata Jaźwińska nową dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2026 11:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Debica24.pl




Reklama