Reklama

Piknik Strzelecki, który łączy pasję do strzelectwa z pomocą charytatywną

Otrzymali je Mateusz Staś i Wanda Wolak, którzy wygrali w swoich kategoriach wiekowych Konkurs strzelecki z broni pneumatycznej podczas II Rodzinnego Pikniku Strzeleckiego w Kozłowie.

Zorganizowany został przez sklep i strzelnicę RMGUN Robert Moraniec w Kozłowie oraz Stowarzyszenie Kolekcjonersko-Strzeleckie Arkebuz.

- W ślad za sukcesem pierwszego  pikniku przed rokiem, postanowiliśmy zorganizować znowu dla mieszkańców gminy Dębica i powiatu dębickiego taki piknik, przygotowując szereg atrakcji. Bo oprócz tego, że każdy, i ten mały i ten duży, mógł wypróbować swoje umiejętności strzeleckie, przygotowane zostały różne kulinaria przez panie z Klubu Aktywnych Kobiet z Kozłowa, do tego znajomi przygotowali wspaniałą grochówkę wojskową, bigos myśliwski i grill z kiełbasą. Członkowie Stowarzyszenia Arkebuz przygotowali wystawę broni strzeleckiej, historycznej, kolekcjonerskiej, ale i współczesnej, bojowej. Taką broń, jakiej używają służby specjalne, wojsko, policja i oczywiście strzelcy, którzy w sposób sportowy, rekreacyjny czy też zawodowo zajmują się strzelectwem - powiedział Marian Matkowski, prezes Stowarzyszenia Arkebuz.

Reklama

Dla młodszej grupy, czy dla dzieci i młodzieży młodszej zorganizowany został konkurs strzelecki z broni pneumatycznej. Jego dwie główne nagrody to karabinki wiatrówkowe, pneumatyczne, ale było też mnóstwo nagród pocieszenia, w czym zasługa sponsorów i darczyńców.

Dorośli i młodzież starsza mogli skorzystać na strzelnicy i sprawdzić swoje umiejętności strzelając z broni krótkiej, pistoletów maszynowych, broni szturmowej, strzelb gładkolufowych i broni sportowej kbks.

- Wspieramy także Dom Dziecka Hanka i Jaś w Dębicy, zbierając wolne datki - powiedział Marian Matkowski.

Reklama

A wśród wszystkich, którzy uczestnicząc w strzelaniu i składali datki, rozlosowane zostały vouchery do restauracji Lorento i Parku Rozrywki Power Jump w Nagawczynie.

Nie zabrakło także stanowiska Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu, które prezentowało możliwość podjęcia służby wojskowej.

- Myślę że oprócz tej wartości jaką jest przyjemność spędzania czasu w gronie znajomych, rodziny, bliskich ważne było i to, że można było przy okazji wesprzeć innych charytatywnie - podkreślił prezes Matkowski.

Reklama

Nie ukrywał, że jego i pozostałych organizatorów cieszy tak duże zainteresowanie, bo przez cały dzień przez strzelnicę przewinęło się kilkaset osób.

- Każdy w sposób bezpieczny, w warunkach kontrolowanych, mógł zaznajomić się z bezpiecznymi zasadami obchodzenia się z bronią, z budową broni, no i z jej eksploatacją - jak w sposób prawidłowy strzelać, żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki - stwierdził Marian Matkowski.

 

Piknik Strzelecki w Kozłowie - Konkurs strzelecki z broni pneumatycznej (wyniki)

Kategoria młodsza do lat 10:
1. Mateusz Staś - 75 pkt
2. Michał Kalita - 73
3. Oliwier Piórek 72

Reklama

Kategoria starsza od 11 do 15 lat
1. Wanda Wolak - 91 pkt
2. Kornelia Lasko - 90
3. Michał Poświat - 89

Czytaj także:

Upał nie przeszkodził im w pomaganiu

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/06/2026 10:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Debica24.pl




Reklama