Reklama

Nowoczesne centrum medycyny dzięcięcej powstanie na Podkarpaciu

Dziś Barbara Rogowska, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr. 2 im. Świętej Jadwigi w Rzeszowie podpisała umowę na budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Inwestycja, która gotowa ma być w październiku 2029 roku, kosztować będzie ponad 763 mln zł.

Centrum będzie największą inwestycją medyczną w historii naszego województwa i zapewni dzieciom dostęp do specjalistycznego leczenia bez konieczności wyjazdu do odległych miejscowości. Powstanie przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie i wraz z nim tworzyć będzie nowoczesny kompleks medyczny. Działać tam będą 24 specjalistyczne poradnie (m.in. urologia dziecięca, poradnia genetyczna, diagnostyki prenatalnej, klinika otolaryngologii z pracownią audiologiczną i foniatryczną, klinika alergologii i mukowiscydozy, czy kardiologia dziecięca), dziecięcy SOR, blok operacyjny, oddział intensywnej terapii, dziecięcy zakład radiologii i diagnostyki obrazowej, czy gabinet stomatologiczny do zabiegów wykonywanych w znieczuleniu ogólnym. Z opieki będzie mogło skorzystać nawet ponad 89 000 pacjentów rocznie.

W pięciokondygnacyjnym budynku o powierzchni ponad 34 000 m2, znajdzie się 195 łóżek, w tym 117 łóżek klinicznych, 63 miejsca opieki jednego dnia i 15 stanowisk intensywnej terapii. Obok wybudowany zostanie parking na prawie 400 samochodów.

Reklama

Przetarg na tę inwestycję wygrało konsorcjum firm Adamietz i Wodpol. Jej koszt to ponad 763 mln zł, z czego prawie 643 mln zł pochłonie budowa, a blisko 120 mln zł przeznaczone zostanie na wyposażenie placówki, m.in. na zakup dwóch tomografów komputerowych, rezonansu magnetycznego, dwóch angiografów, nowoczesnych aparatów RTG, systemu zintegrowanej sali operacyjnej oraz zaawansowanego sprzętu do diagnostyki i leczenia.

- To inwestycja, na którą czekano od lat. Podpisanie umowy z wykonawcą jest kolejnym milowym krokiem na drodze do powstania pierwszego tak nowoczesnego i kompleksowego szpitala pediatrycznego na Podkarpaciu - czytamy na stronie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Reklama

Przeczytaj również: Nowa fabryka małego AGD za 600 milionów

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło: Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Aktualizacja: 24/06/2026 14:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Wideo Debica24.pl




Reklama