Od jutra do wtorku urzędnicy w gminie Czarna będą pracowali o dwie godziny krócej. Powodem są wysokie temperatury.
Urzędnicy samorządowi w Czarnej normalnie pracują od godz. 7:00 do godz. 15:00. Teraz ten czas został skrócony o dwie godziny i do domu będą mogli wyjść już o godz. 13:00.
Zmiana wprowadzona zarządzeniem wójta Józefa Chudego związana jest z nadchodzącymi upałami oraz - jak napisano w zarządzenie - "koniecznością zapewnienia pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy"
Zmiany obowiązują od czwartku 25 czerwca do wtorku 30 czerwca 2026 r.
Nie dotyczy to jednak pracowników Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czarnej (ul. Spółdzielcza 4), który będzie pracował tak jak dotychczas, czyli do godz. 15.
Gmina Czarna jest pierwszą w naszym powiecie, która w tym roku wprowadziła skrócony czas pracy z powodu upałów.
Czytaj także:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze