Reklama

Dwie osoby z powiatu straciły 140 tysięcy złotych. Policja apeluje o ostrożność


Kolejne osoby z powiatu dębickiego padły ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta, adwokata lub prokuratora”. Przestępcy wyłudzili od seniorów łącznie około 140 tysięcy złotych.


Do oszustw doszło wczoraj. Największą stratę poniósł 77-letni mieszkaniec gminy Pilzno, który przekazał oszustom około 80 tys. złotych. Mężczyzna uwierzył w historię przedstawioną przez rozmówców podających się za funkcjonariuszy i stracił swoje oszczędności. Ofiarą przestępców została także 73-letnia mieszkanka Dębicy, która po rozmowie telefonicznej przekazała przestępcom około 60 tys. złotych.

Jak informuje policja, schemat działania sprawców jest bardzo podobny. Oszuści dzwonią do wybranych osób, podają się za członka rodziny i informują o rzekomym wypadku drogowym lub innej nagłej sytuacji wymagającej pilnego przekazania pieniędzy. Po chwili kontaktuje się kolejna osoba, podszywająca się pod policjanta, adwokata lub prokuratora, która przekonuje, że przekazanie gotówki jest konieczne, aby pomóc bliskiej osobie. Ale metod działania oszustów jest znacznie więcej. Dlatego policjanci kolejny raz przypominają, że nigdy nie proszą o przekazywanie gotówki, wpłacanie pieniędzy na tzw. bezpieczne konto ani pozostawianie ich w umówionych miejscach. Każdy, kto odbierze podobny telefon, powinien natychmiast przerwać rozmowę i skontaktować się z numerem alarmowym 112. Ostrożność i weryfikowanie takich informacji to najlepszy sposób, by nie paść ofiarą oszustów.

Czytaj także: Po kolizji przesiadł się na fotel pasażera

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Debica24.pl




Reklama