Dnia 4 grudnia 1934 r. odbyło się posiedzenie Rady Miejskiej, na którem załatwiono szereg spraw. Na wniosek p. burmistrza prof. Staronia uchwalono upoważnić Zarząd Miasta do wydatkowania w związku z powitaniem 5 p. s. k. kwoty, jaką Zarząd uzna za konieczną dla zachowania prestige"u miasta.
Następnie upoważniono Zarząd do zawarcia umowy z Elektrownią w sprawie dostarczenia światła na potrzeby miasta zgodnie z projektem przedstawionym w Radzie.
Po przedstawieniu sprawy przez p. burm. uchwalono upoważnić Zarząd do zawarcia umowy z Dyrekcją Kolei w sprawie zasypania stawu kolejowego.
Z kolei referuje p. burmistrz sprawę budowy mostu na Wisłoce. Most będzie wykończony do 14 grudnia b.r. Oddanie go do użytku jest jednak uzależnione od wybudowania nasypów, na co potrzeba około 8.000 zł., z czego miasto musi oddać połowę. Tymczasem dotychczas złożono na ten cel zamiast 3 400 zł., które mieli złożyć obywatele, około 400 zł. Po dłuższej dyskusji uchwalono wyłonić komisję, która ma zająć się ściągnięciem dalszych kwot, a narazie upoważniono Zarząd do zaliczkowania na poczet robót koło nasypów kwoty do 1000 zł.
Uchwalono również pobór dodatku komunalnego do opłat akcyzowych od wyrobu i sprzedaży trunków w wysokości 100% opłat państwowych oraz wysłanie do Min. W. R. i O. podania o udzielenie koncesji na otwarcie koedukacyjnej szkoły handlowej.
P. burmistrz komunikuje Radzie, że Zarząd przyjął lekarza weter. Lecha, przyczem pobory jego ustalono na 300 zł. miesięcznie + 100 zł. dodatku tytułem wynagrodzenia jako lekarza weterynaryjnego miejskiego.
W końcu przedstawia p. burmistrz sprawę tajnego uboju oraz wprowadzenia do miasta bydła bitego w innych miastach, przez co obchodzi się opłaty miejskie. Ponieważ tego rodzaju proceder naraża miasto na poważne straty. Zarząd postanowił wprowadzić opłaty od mięsa i wędlin, pochodzących z innych miejscowości, w wysokości 15 gr. od 1 kg. mięsa i 20 gr. od 1 kg wędlin. Po dłuższej dyskusji Rada Miejska uznała słuszność stanowiska Zarządu i przyjęła powyższe do zatwierdzającej wiadomości.
W cyklu: Echo z nad Wisłoki będziemy publikować teksty, które ukazywały się w przedwojennej dębickiej prasie.