Technik automatyk zdetronizował informatyka. Tak wynika z naboru do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. W Kwiatku w klasie o specjalności automatyk po raz pierwszy chce się uczyć więcej osób, niż w tej o specjalności informatycznej. Szczegóły w wydaniu papierowym naszego tygodnika. W sprzedaży jak co tydzień we wtorek.
W Obserwatorze Lokalnym nr 26/2026 piszemy także:
Sztuczna inteligencja nie chce mieszkać w Dębicy
Tak powiedziała radnemu Rady Miejskiej w Dębicy Piotrowi Michoniowi po zapoznaniu się z Raportem o stanie miasta.
Technik automatyk to obecnie najbardziej oblegany kierunek
W tegorocznym naborze na 30 miejsc w Kwiatku chętnych jest aż 72 absolwentów podstawówek.
Tłuste koty powróciły, tylko pod innym szyldem
Mateusz Pasek trafił do jednej z rad nadzorczych spółki Skarbu Państwa. Obecna koalicja rządząca obsadza swoimi też inne instytucje.
Twierdzą, że zaczepia nie tylko kobiety
Niewybredne uwagi mężczyzna ma też kierować do dzieci, zwłaszcza do dziewczynek.
Na ul. Świętosława potrzebne pasy i lustro
Ale to według radnych nie jedyne miejsce w Dębicy, w którym potrzebna jest interwencja miejskich służb.
Sadzić, sadzą, ale z pielęgnacją potem różnie bywa
Nowo posadzone drzewa przy ul. Przemysłowej nie wyglądają na zadbane.
Funkcję dyrektora obejmie 1 sierpnia tego roku
Małgorzata Jaźwińska zastąpi odchodzącego na emeryturę Ireneusza Kozaka.
Wilk porwał psa na jego oczach
Jeden z odwołanych czworonogów wrócił do swojego właściciela. Drugi został wciągnięty do lasu.
Miś przyszedł do nas z wizytą
Młodego niedźwiedzia brunatnego zauważyli myśliwi.
Wójt bez wotum zaufania, ale z absolutorium?
Sporo emocji towarzyszyło posiedzeniu połączonych komisji stałych gminy Dębica. Wójt był zniesmaczony, a radny mówi o nierzetelności.
Uważają, że jest inne wyjście z problemów szpitala
Pracownicy laboratorium niepewni o swoją przyszłość
Na powiatowe obchody Jana Janigi nie zaprosili
Choć on twierdzi, że został zaproszony. Ale do zaproszenia nikt się przyznać nie chce.
Dalej chce pracować z ludźmi
Dla Kazimierza Lichonia była to druga kadencja przewodniczenia Radzie Seniorów Gminy Dębica.
Może coś napiszę kiedyś
Po 20 latach pełnienia funkcji dyrektora SP w Chotowej na emeryturę przechodzi Alicja Pochodaj-Balasa.
Pan jest dla mieszkańców, panie burmistrzu!
- A nie mieszkańcy dla pana - przypomniał podczas ostatniej sesji burmistrzowi Tadeuszowi Pieczonce, były przewodniczący rady Czesław Ziaja.
Wciąż można się podłączać
Sieć wodociągowa w gminie Jodłowa ma zostać rozbudowana. Ale mieszkańcy trzech miejscowości i fragmentu czwartej mogą już korzystać z wody z sieci.
Kamienica Górna jest pomijana przez burmistrza?
Takie głosy coraz częściej słychać w gminie Brzostek. Głos w tej sprawie zabrała była radna z tej miejscowości.
Najpierw były kąśliwe wiersze Andrzeja, a teraz ma własny tomik
Wiesława Gawrych sama o sobie mówi, że jest Warszawianką z odzysku. Swoje miejsce na ziemi znalazła w Brzostku, gdzie pisze wiersze.
Świętowali Noc Kupały
Nad Wisłoką były wianki, walki wojów i warsztaty rzemieślnicze.
Debiut na dużej scenie mają już za sobą
Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy wystąpiła ze spektaklem Projekt Maska.
Stanisław Białogłowicz tworzy od ponad pół wieku
Jego wystawę oglądać można w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury.
Tym razem zapraszamy do lokomotywowni
Galeria Bezdomna już w najbliższy weekend.
Pahiatua, czyli nieznana historia Sybiraków
Przybliża ją w wydanej niedawno książce pochodzący z Dębicy Michał Gawle.
Będzie czytanie pod chmurką, silent disco i gry terenowe
Sprawdź co dębickie instytucje kulturalne przygotowały na wakacje.
Nasze nadleśnictwo jest wyjątkowe
Jest o tym przekonany Piotr Kempf, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.
Papież jest tu obecny od 25 lat
13 czerwca 2001 roku SP nr 8 w Dębicy przyjęła imię Jana Pawła II.
To może być moja patronka – mówi o bł. Karolinie wokalistka z Pilzna
Karolina Romańska wygrała kolejną edycję konkursu wokalnego Z bł. Karoliną zaśpiewajmy.
Agnieszka Szpara chciałaby być sławna jak Coco Chanel
Na razie uczy się w Mechaniku i zaczyna odnosić sukcesy w konkursach modowych.
Za wiele tych balów nie ma
Bo to głównie czas wycieczek, nie zabawy.
Na każde kolejne spotkanie przychodzi coraz więcej osób
Tym razem na Danie wspólnych chwil organizowane przez KGW w Paszczynie przyszło 75 osób.
Po raz drugi wygrał Jacek Rudziński
Wśród kobiet w Dębickiej Dziesiątce najlepsza była Ewelina Cielak z Paszczyny.
Szóstka Pany, a Dziewiątka deklasuje
To ostatnie akordy tegorocznej rywalizacji w Dębickich Igrzyskach dzieci
DAP Girls wywalczyły awans do III ligi, ale...
Nie wiadomo, czy drużyna w niej zagra. Zarząd klubu jeszcze nie podjął decyzji.Obserwator Lokalny. Jak co tydzień we wtorek.
Obserwator Lokalny. Jak co tydzień we wtorek
Czytaj także:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze