Dzisiaj rano, około godziny 6:10 służby zostały zaalarmowane o wypadku, do którego doszło na wysokości sklepu sieci Żabka w Paszczynie. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca Skodą 44-letnia kobieta jechała od centrum Paszczyny. Przy sklepie Żabka chciała skręcić w lewo, w kierunku autostrady A4. Wówczas doszło do zderzenia z 47-letnim mężczyzną poruszającym się rowerem elektrycznym. On jechał on od strony Skrzyszowa na wprost. Jak wstępnie ustaliła policja, kierująca samochodem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu jednośladem.
Jako pierwsi na miejscu pojawili się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszczynie, którzy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Ze względu na obrażenia, których doznał mężczyzna, na miejsce wezwana została załoga pogotowia ratunkowego. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, bryg. Jacek Pawłowski, przekazał, że mężczyzna był przytomny. 47-latek został przetransportowany do szpitala, gdzie przechodzi dokładne badania. Na miejscu, poza zespołem ratownictwa medycznego, policją oraz druhami z Paszczyny, działali także strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Powiatowej PSP w Dębicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze