Reklama

Trzeźwy poranek: wpadło czterech pod wpływem alkoholu

Policjanci przeprowadzili dziś wzmożone kontrole trzeźwości w ramach działań Trzeźwy poranek. W powiecie dębickim funkcjonariusze byli rozstawieni w 17 punktach kontrolnych, gdzie sprawdzili 664 kierujących. W trakcie akcji ujawniono troje kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu, a także jednego nietrzeźwego rowerzystę.

Jako pierwsza wpadła 46-letnia mieszkanka gminy Dębica, zatrzymana do kontroli w Kozłowie o godz. 5:30. Kobieta kierująca Peugeotem miała w wydychanym powietrzu 0,79 promila alkoholu, co stanowi przestępstwo. Jej samochód został odholowany na policyjny parking. Ponad dwie godziny później, o godz. 7:40 w Pilźnie, policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Pilzno podróżującego BMW. Badanie wykazało u niego 0,5 promila alkoholu, czyli granicę pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem.

Kilkanaście minut później, o godz. 7:50, na ul. Fabrycznej w Dębicy do kontroli zatrzymano 47-letnią mieszkankę gminy Dębica kierującą Seatem. Kobieta wydmuchała 0,33 promila alkoholu. Jej pojazd również został odholowany na policyjny parking. Cała trójka straciła prawa jazdy. Pierwsza z zatrzymanych odpowie za przestępstwo, natomiast dwoje pozostałych za wykroczenia.

Reklama

Podczas działań policjanci zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę. Do kontroli doszło o godz. 6:40 w Kozłowie. 57-letni mieszkaniec gminy Dębica miał 0,92 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

W skali całego województwa podkarpackiego funkcjonariusze skontrolowali dziś 17 605 kierowców. W trakcie akcji ujawniono 33 osoby, które prowadziły pojazdy po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W przypadku 17 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu, co oznacza odpowiedzialność za przestępstwo. Pozostałych 16 kierowców odpowie za wykroczenie.

Reklama

Policjanci przypominają, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na czas reakcji, koncentrację i zdolność oceny sytuacji na drodze. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego kontrole trzeźwości pozostają jednym z kluczowych elementów działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podkarpackich drogach.

Czytaj także: Czy doszło do gwałtu? Sprawę zbada prokuratura

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Debica24.pl




Reklama