Reklama

Konsultacje w Korzeniowie. Wariant W2 jeszcze raz

To już drugie spotkanie w tej miejscowości, w którym głos w sprawie projektowanych wariantów przebiegu nowej drogi wojewódzkiej nr 985 głos będą mogli zabrać zainteresowani mieszkańcy gminy Żyraków. Tym razem jednak w obecności przedstawicieli inwestora. Dlatego obecność w tym wydarzeniu jest tak ważna.

Otwarte konsultacje dotyczące planowanej budowy nowej drogi wojewódzkiej nr 985 na odcinku Mielec–Dębica zaplanowane zostały na wtorek 23 czerwca. Tematem rozmów będzie wariant W2, który według obecnych założeń miałby przebiegać przez miejscowości Podole, Korzeniów, Bobrowa Wola oraz Bobrowa.

Będą przedstawiciele inwestora

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych i inwestora. Obecni będą Stefan Bieszczad – przewodniczący Komisji Gospodarki i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, w tym prawdopodobnie dyrektor Piotr Miąso, a także wójt gminy Żyraków Marek Rączka.

Reklama

Planowany wariant W2 spotyka się z kategorycznym sprzeciwem mieszkańców, ponieważ nowa trasa ma przebiegać zbyt blisko istniejącej zabudowy mieszkaniowej. Zostanie poprowadzona także przez prywatne grunty rolne i leśne. Dla wielu właścicieli nieruchomości takie rozwiązanie może mieć istotne znaczenie dla codziennego funkcjonowania i przyszłego zagospodarowania terenów.

Możliwość zadawania pytań i składania uwag

Organizatorzy podkreślają, że spotkanie będzie okazją do dyskusji z przedstawicielami inwestora oraz zapoznania się ze szczegółowymi planami przebiegu nowej drogi. Każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość wypowiedzenia się, zadania pytań oraz zgłoszenia uwag i sugestii dotyczących tej inwestycji.

Reklama

Podczas konsultacji dostępne będą również formularze ankietowe, tzw. karty uwag. Ich złożenie jest jedyną możliwością zgłoszenia opinii do raportu z konsultacji społecznych. Projektanci mają obowiązek przeanalizować każdą przekazaną kartę.

Głos mieszkańców ma znaczenie

Każdy mieszkaniec, któremu zależy na wyrażeniu swojej opinii powinien przyjść na spotkanie i wziąć w nim aktywny udział. Przedstawione opinie mogą mieć bowiem wpływ na dalszy proces przygotowania inwestycji i sposób jej realizacji.

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 23 czerwca, o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej w Korzeniowie.

Czytaj także: Zenek porwał tłumy do świetnej zabawy

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/06/2026 17:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Debica24.pl




Reklama