Zaskoczeni mogą czuć się pasażerowie wsiadający do autobusów Miejskiej Komunikacji Autobusowej. Od połowy miejsc oddzielać ich będzie biało-czerwona taśma.
Zmiany wprowadzone przez MKS mają związek z zaleceniami ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dotyczącymi ograniczenia liczby pasażerów w komunikacji miejskiej. Zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez ministra w ostatni wtorek, maksymalne napełnienie w autobusie nie może przekraczać 50% liczby miejsc przeznaczonych do siedzenia. Dlatego też połowa foteli została oddzielona taśmą, a pasażerowie proszeni są o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc.
Przeczytaj też: Premier wprowadza zakaz wychodzenia z domu