Z okazji 90-lecia istnienia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy zorganizowane zostało wydarzenie promujące aktywny styl życia. Za nami pierwszy spływ kajakowy pod hasłem Płyń z Ekonomikiem.
Trasa prowadziła od tamy w Dębicy do ośrodka na Jałowcach. Jak podkreśla Wojciech Papiernik, który zorganizował spływ wraz z Sabiną Podlasek uczestnicy mieli okazję podziwiać malownicze krajobrazy Wisłoki oraz obcować z przyrodą.
- W wydarzeniu wzięło udział osiem osad kajakowych - dodaje Wojciech Papiernik, który pełnił funkcję komandora spływu.
Na zakończenie dla uczestników zorganizowane zostało ognisko w ośrodku prowadzonym przez Jerzego Janeczkę. Wojciech Papiernik podkreśla, że była to doskonała okazja do integracji, rozmów i podsumowania wydarzenia. Dodaje, że głównym jego celem było zachęcenie młodzieży do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, promowanie turystyki kajakowej oraz budowanie świadomości ekologicznej.
- Szczególną uwagę zwracaliśmy na potrzebę dbania o czystość rzek i otaczającej przyrody, a także na promocję walorów powiatu dębickiego - dodaje Papiernik.
W realizacji spływu wsparcie uczniom i pracownikom Ekonomika zapewnili Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pustkowie-Osiedlu, a w szczególności dyrektor tej jednostki Krzysztof Lipczyński, jak również Tomasz Pazdan, Jerzy Janeczko, Łukasz Sieradzki oraz firma HayTruck, za co Wojciech Papiernik i Sabina Podlasek wszystkim dziękują.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze