W ten sposób rozpoczęła się piąta edycja festiwalu jego imienia.
Nie powinno to dziwić nikogo, kto znał zmarłego w 2013 roku muzyka, jazzmana, gitarzystę i instruktora. Dzieci i młodzież, którą szkolił, nie raz występowały grając utwór pt. Kiedy byłem małym chłopcem grupy Breakout. W ostatni czwartek dla Zbyszka zagrali go zebrani na scenie gitarzyści.
Samą imprezę, która jest wielkim świętem dla osób niepełnosprawnych uzdolnionych artystycznie, rozpoczęła poetka i recytatorka Katarzyna Pawełko oraz saksofonista Jacek Nalepa. Oboje to reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębicy, prowadzonych przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość.
Przeczytaj również: Konsul Generalny USA 26 października przyjedzie do Pilzna