Jedno jest pewne - w długi weekend będzie ciepło. Przynajmniej w dębickich mieszkaniach.
Prognozy też zapowiadają się dobrze, stąd władze Spółdzielni Mieszkaniowej Igloopol zaczęły się zastanawiać, czy aby nie wyłączyć grzejników już teraz. Zwłaszcza że pojawił się głos, by tak właśnie zrobić, dzięki czemu lokatorzy zaoszczędziliby na rachunkach.
Jak mówi Marek Grabowski, prezes SM Igloopol, nigdy nie ma idealnego terminu wyłączenia ogrzewania wiosną i jego włączenia jesienią. Tym razem zarząd postanowił zapytać mieszkańców.
- Zawsze kierujemy się głosem większości mieszkańców - podkreśla Marek Grabowski.
Pytanie padło na profilu społecznościowym Facebook. "Czy od 1 maja (piątek) wyłączyć ogrzewanie na blokach. Króciutko tak lub nie." - brzmiała prośba o opinię.
- Nie. Jeszcze kilka chłodnych dni /poranków. Po weekendzie tak jeśli tak można wybrać - głos zabrał m.in. miejski radny Grzegorz Rusinowski.
Zainteresowanie nie było porażające, wypowiedziało się w sumie 13 osób: 9 było po pozostawieniem ogrzewania na długi weekend, 4 za jego wyłączeniem.
- Liczyliśmy, że więcej osób będzie chciało się wypowiedzieć - nie kryje prezes Grabowski.
Zarząd postanowił jednak przychylić się do głosu większości, tym bardziej, jak przyznaje jej prezes, był to głos zgodny z opinią władz spółdzielni.
W kolejnym poście na Facebooku Marek Grabowski pisze, że planowany termin wyłączenia ogrzewania, zależnie od pogody, to ok. 7 maja. Choć w rozmowie ze mną przypomina rok ubiegły, kiedy ogrzewanie też zostało wyłączone po długim weekendzie, a potem ze względu na niskie temperatury trzeba je było włączyć ponownie.
Ciepło przez najbliższe dni będzie także w blokach zarządzanych przez Administrację Domów Mieszkalnych. Tu jednak wyłączenie ogrzewania zależy w dużej części od wspólnot mieszkaniowych.
- To decyzja mieszkańców, nie nasza - mówi Łukasz Paluch, prezes ADM.
Spółka ta zarządza nie tylko mieszkaniami komunalnymi, ale administruje też tymi, należącymi do wspólnot mieszkaniowych. Ogrzewanie jest wyłączane dopiero wtedy, gdy ich przedstawiciele zaczną zgłaszać takie wnioski. W tym roku jeszcze ich nie ma.
Łukasz Paluch przypomina, że w ubiegłym roku ogrzewanie zostało wyłączone dopiero 14 maja. Według niego w tym roku decyzja, kiedy to zrobić zapadnie ok. 10 maja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Aha tylko 13 osob sie wypowiedzialo pewnie reszta ma dosc tej spoldzielni i tylko tych podwyzek .Place 905 zl za miesiac czynszu bez wody i sam nie wiem za co.Za niedlugo to bedzie drozej niz w hotelu
Prezes może grzać i całe lato jak nie płaci, jeszcze trzeba utrzymywać Prezesa...
Aha tylko 13 osob sie wypowiedzialo pewnie reszta ma dosc tej spoldzielni i tylko tych podwyzek .Place 905 zl za miesiac czynszu bez wody i sam nie wiem za co.Za niedlugo to bedzie drozej niz w hotelu
Prezes może grzać i całe lato jak nie płaci, jeszcze trzeba utrzymywać Prezesa...